Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yaptırmak

Yoğun tempodaki gündelik düzen, zaman kaybını affetmiyor. Günümüz hayatında iş ve ev arasında koşuşturan kişi için, kendine bakması haliyle zorlaşırken; kendisi için hesaplı aynı anda zaman tasarrufu sağlayan yöntemlere yöneliş kaçınılmaz oluyor. Kişisel bakımda istenmeyen tüylerden kurtulmak; her mevsim bunun rahatlığı yaşayabilmek lazer epilasyon ile mümkündür. Epilasyonun ne kadar da büyük bir kolaylık olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Lazer epilasyon uygulaması hakkında hastalar ne yazık ki çok fazla yanlış bilgi ile dolmuş durumda. Lazer epilasyon uygulamasını Eylül-Mayıs ayları arasında bitirme mecburiyeti denilen bir söylenti var. Azalan güneşin etkisi ile lekelenmemek için Eylül ayında işlemlerine başlayan hasta Mayıs gibi de bitirmeyi kendince hedefler. Bazen de yapılan planlar istenildiği gibi işlemez ilk seans başlangıçları Aralık Ocak aylarını bulur ki; hasta bir de leke korkusu ile yaz başlarken lazer epilasyon işlemine ara verir. Bu verilen ara henüz ölmemiş olan kıl kökleri üzerinde olumsuz etki yaratır ve epilasyonun etkisinden çıkıp kıl kökleri yeniden toparlama şansı bulurlar. Böylece ne yazık ki geri dönülen seanslara ekstra 4 – 5 seans daha yaptırma zorunluluğu gelişir.

Halk içinde genel kalıplaşmış yanlış bilgi; lazer epilasyonun yaz aylarında lekelenme bıraktığına dairdir. Hâlbuki düzenli kullanılacak en az 50 faktör güneş koruma kremi, cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cilt desteklenip ve biraz dikkat lazer epilasyonun yaz ayları içerisinde yapılmasına olanak verir. Tatile çıkmadan 15 – 20 gün önce lazer epilasyon yapılır. Tatil sonrasında ise; bronzlaşmış bir ten varsa en az 1 ay ten rengi açılana kadar lazer epilasyon yapılmamalıdır.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Ela Şumen (21.03.2018 - 12:41)
Lazer Epilasyon fiyatlarını öğrenebilirmiyim? Paket fiyatlarınız var mı ve hangi bölgeler için geçerli???
lazer-epilasyon.web.tr (22.03.2018 - 07:23)
İstediğiniz Lazer Epilasyon fiyat bilgisi e-posta adresinize gönderilmiştir. Sağlıklı günler dileriz...
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Lazer Epilasyon