Lazer Epilasyon Yaptıracağınız Yeri Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lazer epilasyon günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın çaresi ve günümüzde en popüler medikal estetik uygulamalardan biridir. Hal böyle olunca; lazer epilasyon yaptırmayı düşünen kadın ve /veya erkek farklı arama alternatifleri ile araştırma sürdürüyor. Özellikle internette milyonlarca farklı bilgi ve merkeze ulaşmak bir tık uzakta sadece. Lazer epilasyon merkezini seçerken nelere dikkat edilmeli, peki? Lazer epilasyon nerede yapılır?

Lazer epilasyon basit bir işlem gibi gözükse de aslında sizin araştırmalarınızla karşıdan gördüğünüz kadar basit bir işlemde değildir. Lazer epilasyon “sağlık” işidir, “sağlıkçının” işidir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili yasal düzenleme getirerek; kendisine bağlı ve İl Sağlık Müdürlüklerince düzenli denetlenen poliklinik, tıp merkezi ve hastanelere bu işi vermiştir.

Lazer epilasyon uygulaması cinsiyet ayrımı gözetmeden tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Lazer epilasyonda hem uygulayıcının hem de uygulama alan kişinin gözlerini ışından koruyacak gözlük kullanmak önemlidir. Buna rağmen herkes lazer epilasyon için uygun aday değildir. Aşırı bronzlaşmış cilde lazer epilasyon yapılmamalıdır. Lazer epilasyonda en uygun aday açık cilt rengi ve koyu renk kıl yapısına sahip olan kişilerdir. Düzenli kullanılan ilaçlar var ise bu mutlaka uygulama yapan uzman ile paylaşılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasından en belirleyici faktör kıl yapısı, kıl yoğunluğu ve cilt tipidir. Tüm saydıklarımızın sağlıklı sorgulandığı süreçlerde başarılı sonuçlar elde edilir.

Ne yazık ki lazer epilasyona talebin artmasıyla rekabet oluşturacak süslü pazarlama cümleleri ile yapılan reklamlar ve hastaya her anlamda verilen garantiler ile tam bir karmaşa ortamı söz konusudur. Lazer epilasyonda optimal sonuç için 8-12 seans gerekir. Kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı lazer epilasyon uygulama ayda bir yapılır. Kıl sayısında görülebilecek artış seanslara riayet etmemek yada hormonal değişimlerden kaynaklı olabilir. Bu nedenle yüzde yüz sonuç alınır demek ise hiç doğru değildir. Diğer bir taraftan kesin seans sayısı ile yüzde yüz sonuç diyerek lazer epilasyon paket satışları mevcut. Seans sayısına göre bölündüğünde çok cazip gibi gelen bu fiyatlar sorgulanmalıdır. Lazer epilasyon işini kim yapıyor, nerede yapıyor, hangi cihazı kullanıyor? Evet vereceğiniz bedelde bütçeniz doğrultusunda önemli ancak sağlığınız çok daha önemli.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Lazer Epilasyon