Lazer Epilasyon Uygulayıcı Kişi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Lazer ile yapılan tüm medikal tedaviler gündemden uzun yıllardır düşmüyor. İşinin uzmanı kişilerce ve uygun standartlara sahip olan yerlerde yapıldığı takdirde lazer epilasyon, dövme silme, leke tedavisi, kılcak damar tedavisi, cilt yenileme ve gençleştirme vb işlemlerde başarı kaçınılmazdır. Lazer tedavileri alanında ne yazık ki artan talep ile açılmış pek çok merdiven altı işletme olduğunu duyuyoruz. Lazer tedavileri hakkında haliyle ciddi bir bilgi kirliliği de söz konusu.

Kadın ve erkek fark etmeksizin her insanın ihtiyaç duyduğu bir uygulama haline gelen lazer epilasyon alanında uzman eğitimli kişilerce uzman doktor gözetiminde yapılması gereken bir işlemdir. Cilt yüzeyinde yapılan basit bir uygulama gibi gözükse de; hedef kıl kökü tahribatıdır. Haliyle kıl yapısı ile cildi doğru tanımlamak, uzmanın doğru doz yüklemesi ile işlem yapması elde edilecek sonuçlar için önem arz ediyor.

Düzenlenen yasa gereği Sağlık Bakanlığı izni olan poliklinik, tıp merkezi ve hastanelerde uzman doktor denetimindeki eğitim almış uzman uygulayıcı işlem yapabilir. Ticari kaygıları ön planda olan bakanlık onayı dahi olmayan yerlerde lazer epilasyon yapılıyor ve denetimsiz olarak yapılan lazer epilasyonun kötü sonuçları can sıkıcı olabiliyor. Bitme garantili paket satışları olduğunu duyduğumuz bu kurumlarda lazer epilasyon sonrası tüy artışı yada yanık vakaları ile karşılaşıyoruz. Lazer epilasyonda cilt ve kıl yapısı ile yoğunluk sonuç için belirleyici faktörlerdir bu nedenle bitme garantisi vermek ise tam bir saçmalıktır. Lazer epilasyon sonucu için yüzde yüz değil; yüzde seksen ila yüzde doksan bitme denilebilir. Kalan tüyler oldukça cılız ve lazer ışınını görmeyecek tüyler olacaktır.

Sırf fiyat avantajı ve bitme garantisi sizi aldatmasın. Lazer epilasyon uygulamasını mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı denetleme alan kurumlarda uzman doktor önerisi ve kontrolü ile yapan yerlerde tercih etmelisiniz.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Lazer Epilasyon