Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazer epilasyon yaptırdıktan 2 – 3 gün kadar solaryuma girmeyin ve güneşten kendinizi 2 – 3 gün kadar koruyun. Mutlaka güneşe maruz kalacaksanız yüksek koruyucu faktörlü güneş kremleri kullanın.

Lazer epilasyon yapılan tüylerin kökleri 3 – 10 gün arasında büyüyerek dökülmeye başlar yada elinizle tutularak çektiğinizde kolayca kapacaklardır.

Lazer Epilasyon yapılan bölgede cilt hassasiyetinize göre değişen sürede, bir saat ile birkaç gün arasında hafif kızarıklık olabilir. Bu son derece normal bir durumdur ve bu durum kendiliğinden geçer.

Lazer epilasyondan sonra ılık bir duş alabilirsiniz. Bir hafta kadar süre kese ve peeling gibi cildi tahriş eden uygulamalar yapmayın.

Hormonal bozukluğu olanlarda epilasyon uygulama sayıları fazla yada az olabilir.

Her bir lazer epilasyon seanslarında tüy oranınız %15 – %20 arası azalır. Yanlız vücudunuzdaki oluşan farkı üçüncü seanstan sonra açık bir şekilde görebilirsiniz. Lazer epilasyon seanslarına sürekli devam ettiğinizde istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşırsınız. İyi sonuç alabilmeniz için seans zamanlarını atlamamanız gerekir.

Kol, bacak, sırt, göğüs, genital gibi nispeten büyük lazer epilasyon bölgelerinde ilk 2 seanstan 15 gün sonra ücretsiz kontrol uygulaması hakkınız vardır. Küçük bölgelerde ise tedavinin seyrine desteği bulunmadığı için kontrol seansına gerek yoktur.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Lazer Epilasyon