Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazer epilasyon, sağlık bakanlığının onayı ile ruhsat almış estetik merkezlerinde, uzman doktor denetiminde ve uluslararası normlarda olan lazer epilasyon cihazlarıyla yapılması gereklidir. Bu belirtilen standartlara uyulmadığı zaman geriye dönüşü zor sağlık sorunlarıyla yüz yüze kalabilirsiniz.

Lazer epilasyona uygulamasına gelmeden bir hafta kadar önce ağda veya epilasyon uygulaması yapılmaması gerekir. Bunun sebebi, vücudunuzdaki tüm kılların daha net olarak seçilmesiyle lazer epilasyon uygulaması ile alınabilecek olmasıdır.

Kişideki  vücut bölgesindeki kıllar için 1 – 2 ay ara ile 6 – 8 seans, yüz bölgesindeki kıllar için birer ay ara ile ortalama 6 – 12 seans lazer epilasyon uygulaması yapılır.

Lazer epilasyon öncesi tüyleri sarartma veya boyama gibi uygulamalar yapılmamalıdır.

Lazer epilasyona öncesinde fazla uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımı ile kısaltılabilir.

Lazer epilasyona gelmeden 15 gün kadar önce cildi aşındıracak, soyacak uygulamalardan kaçınılmalı, Peeling kesinlikle yapılmamalıdır.

Lazer epilasyon uygulanacak olan bölge temiz olmalı, epilasyon uygulanacak olan bölgede makyaj kesinlikle olmamalıdır.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Lazer Epilasyon