Lazer Epilasyon Merkezi Araştırırken Uzmanlık Sorgulayın

Kadınlar ve erkekler için büyük bir kozmetik sorun olan istenmeyen tüyleri çözümü için farklı çözüm yolları mevcuttur. En popüler tercih ise lazer epilasyondur. Lazer epilasyon ciddi zaman kaybını önleyen, sonuç odaklı, bulaşıcı hastalık riski taşımayan etkin bir uygulamadır.

Lazer epilasyon alanında uzman kişilerce yine uzman doktor denetiminde yapıldığı zaman son derece güvenli ve etkili bir yöntemdir. Lazer Epilasyon uygulaması ile hedef; doğru doz ve cihazla kıl kökü tahribatıdır. Kıl köklerinde lazer ışını ile oluşacak tahribat ile kök tekrar kıl üretmeyecek hale getirilir ki riayet edilen ardışık seansların takibinde bu etki gözle görülür hal alır. Lazer epilasyon uygulamasında toplam seans sayısı ve her bir seansın süresi; kıl yapısı, cilt, kullanılan cihaz ve uygulama yapılan alan veya alanların toplamına göre değişiklik gösterir. Uygulamaya başlarken daha ilk seansta toplam seans ve süre konusunda yüzde yüz kesinlikle konuşabilmek mümkün değildir.

Yoğun iş temposunda çalışan kişiler için bu kişisel bakım yöntemi en pratik çözümdür. Böylesine yoğun talep karşısında lazer epilasyon merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artmış ve artmaya da devam etmektedir. Ne yazık ki bu merkezlerin birçoğu da izinsiz denetimsiz çalışmaktadır. Son yıllarda en çok talep edilen yöntem olan lazer epilasyon; bilinçsiz ellerde ve yanlış cihazlarla yapıldığında kâbus da olabiliyor. Uygulama yapılacak yer seçilirken mutlaka uzmanlık sorgulaması yapılması bu nedenle önemlidir. Lazer epilasyon uygulaması sağlık işi olarak addedilmiştir; yayınlanan yasa ile Sağlık Bakanlığı onaylı merkezler, uzman doktor gözetiminde konunun eğitimini almış uzman kişilerce yapılması kararı getirilmiştir. Bu saymış olduğumuz etmenler aslında araştırma yaparken fiyat avantajlarının yanında önemle sorgulanması gereken şeylerdir.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Lazer Epilasyon