Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gelişen teknoloji ile insanoğlu hep daha fazlasını arar hale geldi. Teknolojik gelişim ile hayatı kolaylaştıran yeni oluşumlar ise toplum tarafından fazlasıyla ilgi görmektedir. İnsanoğlu artık yorulmadan isteğinin kolaylıkla sonuçlanması arayışı içinde zaman kaybının tahammülsüzlüğü ile çözüm arıyor. Erkek ya da kadın fark etmez kişisel bakım için harcanan zamanda bile tasarruf devrini yaşıyoruz. Kişisel bakım konusunda istenmeyen tüyler; en çok zaman ve para kaybedilen ve en acı duyulan konumda olan bir sorun.

İstenmeyen tüylerin kökten çözümü günümüzde lazer epilasyondur. Gelişen lazer teknolojileri ile farklı farklı cihazların üretimi ile her kıl ve cilt tipine müdahale edilir hale gelinmiş hatta zaman konusunda dahi adımlar atılmıştır. İstenmeyen tüylerin klasik yok edilmesinde yüksek acı ve kaybedilen ciddi zamanın yanında deri hastalıkları, kıl kökü iltihaplanmaları gibi sıkıntılarda söz konusudur. Lazer epilasyonda ise bu tip sıkıntılar yaşamanız imkânsızdır. Çünkü lazer epilasyonda kıl köklerine lazer ışını gönderilerek kıl köklerinin tahribatı hedeflenir. Seanslar halinde uygulanan işlem ile seans sayıları arttıkça kılların çıkışı tek tük ve zayıf olacaktır. Yapılan ilk lazer epilasyon uygulamasında toplam seans sayısını ön görmek ve kesin konuşmak mümkün değildir. Lazer epilasyon yapılacak bölge / bölgelere göre ortalama sonuç alınabilecek seans sayısı 8 – 12 seanstır. Seans süresi ve sayısı; kıl yapısı, cilt, lazer epilasyon amaçlı kullanılan cihaz ve uygulama yapılan alana göre değişiklik gösterir.

Lazer epilasyon uygulamasında devam eden ardışık seanslar sürecinde portakal havuç vb karaton içerikli gıdalar ile A vitamini içerikli ilaç kullanımı beklenen etkinin azalmasına hatta alınamamasına neden olur. Uygulamanın yapıldığı dönemde uygulama alanın erken süreçte güneş ışınına maruz kalması ve ya solaryum tercihi ciltte kalıcı leke oluşumuna sebebiyet verir. Bu nedenle uygulama alımı sürecinde yaz kış yoğun nemlendirme ile mutlaka 50 faktör güneş koruyucu kullanımı önemlidir.

Lazer epilasyonda önemli olan seansların düzenli aralıklarına ve uzmanın önerilerine riayet etmektir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için istenilen sonuca gidilecek yol buradan geçmektedir.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Lazer Epilasyon