Lazer Epilasyon İçin Aday Olabilir miyim?

Hem erkekler hem de kadınlar istenmeyen kıllardan kurtulmak için lazer epilasyonhizmetlerine başvurmaktadır. Kılların alınma işlemi yaygın olarak saç çizgisinde, kaşlarda, burnun üzerinde, dudakta, çenede, kulak memesinde, omuzlarda, sırtta, koltuk altında, karın bölgesinde, popoda, pubik bölgede, bikini çizgilerinde, uyluklarda, yüzde, boyunda, memede, kollarda, bacaklarda, ellerde ve parmaklarda yapılmaktadır.

Lazer en iyi soluk ciltlerde ve koyu kalın kıllarda verim sağlamaktadır. Bu kombinasyona ne kadar yakınsanız (yani, daha açık cilt rengi ve daha kalın ve koyu kıl), sonuçlarınız o derece iyi olacaktır. Aleksandrite uzun puls ve diot tipi lazerler en iyi açık renkli ciltlerde verim sağlamaktadır. Nd:YAG uzun pulslu lazerler daha koyu renkli ciltlerde daha iyi ve güvenlidir. Lazerler koyu pigmentlere çekilme ve bunları hedef alma yoluyla etki gösterdiklerinden, bir aleksandrite veya bir diot lazerin koyu ciltlerde kullanımı deri yanığına veya deri pigmenti kaybına neden olabilir (hipopigmentasyon). Uzun pulslu Nd:YAG lazerler koyu ciltli hastalara hizmet vermek için yaratılmıştır, dolayısıyla bunlar, gerçekte aleksandrite ve diot lazerlere kıyasla deride daha güvenlidir.

Epilasyon seçeneklerinizi belirlerken, güvenliğinize, sağlığınıza ve etkin sonuçlara öncelik veren bir ortam seçmeye özen gösteriniz.

Lazer Epilasyon